Plugins - Akismet - en to ku_IQ translation catalogue (210 entries)

note: Author of the plugin
en: Automattic - Anti Spam Team
ku_IQ: Automattic - تیمی دژە سپام

note: Plugin Name of the plugin
en: Akismet Anti-Spam: Spam Protection
ku_IQ: Akismet دژە سپام: پاراستنی سپام

en: Akismet is active and ready to stop spam. Your site&#8217;s spam statistics will be displayed here.
ku_IQ: Akismet چالاکە و ئامادەیە بۆ وەستاندنی سپام. ئاماری سپامەکانی&#8217;s  ماڵپەڕەکەت لێرەدا پیشان دەدرێت.

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
ku_IQ: WP-Cron بە بەکارهێنانی نەگۆڕی DISABLE_WP_CRON لەکارخراوە. لەوانەیە دووبارە پشکنینی کۆمێنتەکان بە باشی کار نەکات.

en: (opens in a new tab)
ku_IQ: (لەپەڕەیەکی نوێ بیکەوە)

note: translators: The placeholder is the name of a subscription level, like "Plus" or "Enterprise" .
en: Upgrade to %s
ku_IQ: بەرزکردنەوە بۆ %s

en: Upgrade your Subscription Level
ku_IQ: ئاستی بەشداریکردنەکەت بەرز بکەرەوە

en: Learn more about usage limits.
ku_IQ: زیاتر بزانە دەربارەی سنووری بەکارهێنان.

note: translators: The first placeholder is a date, the second is a (formatted) number, the third is another formatted number.
en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
ku_IQ: لە %1$s ەوە، ئەکاونتەکەت پەیوەندی API %2$s کردووە، بە بەراورد بە سنووری پلانەکەت کە %3$s بوو.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Upgrade your plan so Akismet can continue blocking spam.
ku_IQ: بەکارهێنانی Akismet ی تۆ بۆ ماوەی سێ مانگی لەسەریەک لە سنووری پلانەکەت زیاتر بووە. ئێمە ئەکاونتەکەتمان سنووردار کردووە بۆ ماوەی مانگەکە. پلانەکەت بەرز بکەرەوە بۆ ئەوەی Akismet بتوانێت بەردەوام بێت لە بلۆککردنی سپام.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Upgrade your plan so Akismet can continue blocking spam.
ku_IQ: بەکارهێنانی Akismet ی تۆ لە سنووری &#8217;sپلانەکەت نزیک بووەتەوە بۆ سێیەم مانگی لەسەریەک. دوای گەیشتن بە سنوورەکە ئەکاونتەکەت سنووردار دەکەین. پلانەکەت بەرز بکەرەوە بۆ ئەوەی Akismet بتوانێت بەردەوام بێت لە بلۆککردنی سپام.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Please consider upgrading your plan.
ku_IQ: بەکارهێنانی Akismet ی تۆ بۆ ماوەی دوو مانگی لەسەریەک لە سنووری&#8217;s پلانەکەت زیاتر بووە. مانگی داهاتوو دوای گەیشتن بە سنوورەکە ئەکاونتەکەت سنووردار دەکەین. تکایە بیر لە بەرزکردنەوەی پلانەکەت بکەرەوە.

en: Your account has been restricted
ku_IQ: هەژمارەکەت سنووردار کراوە

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
ku_IQ: بەکارهێنانی هەژمارەیAkismet ی تۆ لە سنووری &#8217;sپلانەکەت نزیک دەبێتەوە

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
ku_IQ: بەکارهێنانی هەژمارەی Akismet ی تۆ لە سنووری &#8217;sپلانەکەت زیاترە

note: translators: The placeholder is a URL.
en: Please enter a new key or <a href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>.
ku_IQ: تکایە کلیلێکی نوێ داخڵ بکە یان <a href="%s" target="_blank">پەیوەندی بە پشتگیری Akismet بکە</a>.

en: Your API key is no longer valid.
ku_IQ: کلیلی API ی تۆ ئیتر کاریگەر نییە.

en: Anti-Spam Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکان دژە سپام

note: translators: The placeholder is for showing how much of the process has completed, as a percent. e.g., "Checking for Spam (40%)"
en: Checking for Spam (%1$s%)
ku_IQ: پشکنینی سپام بکە (%1$s%)

en: No comment history.
ku_IQ: بێ میژووی لێدوان

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ku_IQ: Akismet توانایی پشکنینی ئەم بۆچوونەی نییە

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ku_IQ: Akismet نەیتوانی ئەم کۆمێنتە بپشکنێت بەڵام دواتر بە شێوەیەکی ئۆتۆماتیکی هەوڵی دووبارە دەداتەوە.

note: translators: The placeholder is a WordPress PHP function name.
en: Comment was caught by %s.
ku_IQ: بۆچوونەکە لەلایەن %s گیرا.

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ku_IQ: Akismet ڕێک نەخراوە. تکایە کلیلی API داخڵ بکە.

en: Enter your API key
ku_IQ: کلیلی API ـەکەت داخڵ بکە

en: Set up a different account
ku_IQ: هەژمارەی جیاواز دابنێ

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
ku_IQ: هەژمارەی Akismet ی خۆت ڕێکبخە بۆ ئەوەی فلتەرکردنی سپام لەم ماڵپەڕەدا چالاک بکات.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ku_IQ: Akismet نەیتوانی سەرنجەکانت بپشکنێتەوە بۆ سپام.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
ku_IQ: تۆ مۆڵەتت &#8217;t نییە بۆ ئەوەی ئەوە بکەیت.

en: Stats response could not be decoded.
ku_IQ: وڵام دانەوە بە ئامار ناتوانرێت کۆدهەڵوەشاندنەوە بکا

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ku_IQ: لەم کاتە ناتوانرێ بارکردنی ئامارەکان ئەنجام بدرێت.تکایە هەوڵی دوبارە!

en: API key must be set to fetch stats.
ku_IQ: کلیلی API دەبێ بۆ هەڵگرتنی ئامار ڕێکبخرێت.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
ku_IQ: بۆ یارمەتی بە ماڵپەڕەکەی ئێوە و بۆ ڕونکردنەوەی یاساو ڕێسای سنوری کەسایەتی تایبەت وەک یاسایGDPR،ئەکیسمێنت دەتوانێت بە بەکارهێنەرانی ئێوە لە ژێر فۆرمی بۆچوون،هێمایێک نیشان بدا.ئەم تایبەتمەندییە بە شێوازی پێش گریمان ناچالاک بووە بەڵآم دەتوانرێت لە خوارەوە بگۆڕدرێت.

en: Do not display privacy notice.
ku_IQ: زانیاری پاراستنی سنوری تایببەتێتی نیشان مەدە.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ku_IQ: زانیاریێک لە پاراستنی سنووری تایبەتێتی لە ژێر فۆرم نیشان بدە.

en: Akismet privacy notice
ku_IQ: زانیاری پاراستنی تایبەتێتی ئەکیسمێت

en: Privacy
ku_IQ: تایبەتێتی

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
ku_IQ: ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ku_IQ: ئێمە زانیاریێک دەربارەی سەردانکەرەکانی ماڵپەڕەکان کە لە ئەکیسمێت سوود دەبینن کۆ دەکەینەوە.زانیاری کۆ کراوەی ئێمە پەیوەندی بە جۆر ڕێکخستنی ئەکیسمێنت  بە کارهێنەر لە ماڵپەڕ هەیە.بەڵام  ناونیشانی IP،ناوی بەکارهێنەر، گەڕانەوەکان، و ناونیشانی ماڵپەڕ(لەگەڵ زانیاری دیکە کە ڕاستەو خۆ لە لایەن وەڵام نووس بڵاو دەکڕێنەوە وەک: ناوی بەکارهێنەر،ناوی، ناونیشانی ئیمەیل و بۆچوون) کۆ دەکەینەوە.

en: Comment discarded.
ku_IQ: بۆچوون سڕایەوە.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ku_IQ: کلیلی API ماڵپەڕی کۆدکراوەی hardcoded ،ناتوانرێت بسڕێتەوە.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ku_IQ: ژمارەی نیشاندانی کلیلێک API دروست و تۆمارکراوە نابێ.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ku_IQ: کلیلی API ئەم ماڵپەڕە کۆدکراوە hardcoded ناتوانرێت لە ڕێگایAPI بگۆڕدرێت.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ku_IQ: خوڵی کاتی بۆ وەرگرتنی ئامار،بژاردەکانی:٦٠ ڕۆژ،٦ مانگە،گشتی

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ku_IQ: گەر دروست بێ،ژمارەی بۆچوونەکانی پەسەندکراوە لە لایەن هەرنووسەرێک لە پەڕەی پێرستی بۆچوونەکان نیشان دەدرێ.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ku_IQ: گەر دروست بێت ئەکیسمێت بە جیاتی ئەوە کە لە بۆخچەی بابەتی نەخوازیار یان سپام جێگیر بێت.بە شێوازی خۆکار خراپترین هەرزەواڵە دەسڕێتەوە.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ku_IQ: کلیلێکی API ائەکیسمێت ١٢ پیتی . دەستپێگەیشتنی لە  akismet.com/get

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ku_IQ: ماڵپەڕی ئێوە ناتوانڕێت بە ڕاژەکانی ئەکیسمێت پەیوەندی بگڕێ.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ku_IQ: کلیلێکی API ئەکیسمێت لە پەڕگەی %s بۆ ئەم ماڵپەڕە ناسراوە.

en: Manual Configuration
ku_IQ: ڕێکخستنی دەستی

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ku_IQ: لەم پەڕە،دەتوانن ڕێکخستنەکانی ئەکیسمێتی خۆتان بەڕۆژ بکەنەوە،هەروەها ئاماری سپامەکان ببینن.

note: Description of the plugin
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet anti spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.زیادکراوەی ئەکیسمێت چالاک بکەن،ئینجا بچنە پەڕەی ڕێکخستنەکانی خۆتانتا کلیلی  API خۆتان ڕێک بخەن.

en: Akismet Anti-Spam
ku_IQ: دژە هەرزەنامە

en: Connect with API key
ku_IQ: پەیوەندی بە کلیلی API

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
ku_IQ: ئێوە بە عینوانی  %s پەیوەندیتان گرتووە.

en: Connect with Jetpack
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ جێت پەک

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
ku_IQ: بۆ چالاکی ئەکیسمێت لە پەیوەندی جێت پەکی خۆتان سوود بگرن.

en: Eliminate spam from your site
ku_IQ: هەرزەواڵەکانی لە ماڵپەڕەکەتان بسڕنەوە

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ku_IQ: ئایا گەرەکتانە <a href="%s">بۆچوونەکانی چاوەڕوان</a> پشکنین بکەن؟

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ku_IQ: ئەکیسمێت لە ئێستا دا پاراستنی ماڵپەڕەکەتان لە هەرزەواڵەکانی لە ئەستۆ گرتووە.نووسینێکی شاد و ئارامتان بێت.

en: Set up your Akismet account
ku_IQ: هەژمارەی بەکارهێنەری ئەکیسمێتی خۆتان ڕێکبخەن

en: Detailed Stats
ku_IQ: ئاماری وردەکاری

en: Statistics
ku_IQ: ئامار

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.بۆ دەستپێکردن تەنها <a href="admin.php?page=akismet-key-config">بڕۆنە پەڕەی ڕێکخستنەکانی ئەکیسمێنتی خۆتان</a> کلیلی API خۆتان ڕێکبخەن.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ku_IQ: ئەکیسمێت لەلایەن ملیۆنان بەکارهێنەر ،بەکاردەبردرێت.پێم وابێ باسترین ڕێگا لە جیهانە تا <strong>ماڵپەڕەکەتان لە سپام و هەرزەنامە بپارێزن</strong>.تەنانەت لەکاتێک کە هەموو شتێک باشە،ماڵپەڕەکەتان بە تەواوی پەیکەرسازی و بەرگیری دەکرێت.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ku_IQ[0]: %s  بۆ چوون وەک هەرزەواڵە بەدی بکرێ.
ku_IQ[1]: %s  بۆ چوون وەک هەرزەواڵە بەدی بکرێ.

en: No comments were caught as spam.
ku_IQ: هیچ بۆچوونێک وەک هەرزەواڵە بەدی نەکراوە.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %s پشکنینی بۆچوونی کرد.
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %s پشکنینی بۆچوونی کرد.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ku_IQ: هیچ کۆمێنتێک نەبوو بۆ پشکنین. ئاکیسمێت تەنها کۆمێنتەکان دەپشکنێت کە چاوەڕێی مۆدێرن دەکەن.

en: Comment not found.
ku_IQ: لێدوان نەدۆزرایەوە

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ku_IQ[0]: ناتەوانی لە پشکنینی %d بۆچوون.
ku_IQ[1]: ناتەوانی لە پشکنینی %d بۆچوون.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ku_IQ[0]: %d بۆچوون بە هەرزەنامە گوزراوەتەوە.
ku_IQ[1]: %d بۆچوون بە هەرزەنامە گوزراوەتەوە.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ku_IQ[0]: %d بۆچوون جێبەجێکرا.
ku_IQ[1]: %d بۆچوون جێبەجێکرا.

en: Comment #%d could not be checked.
ku_IQ: ناتەوانی لە پشکنینی بۆچوونی ژمارە %d.

en: Failed to connect to Akismet.
ku_IQ: پەویندی لەگەڵ ئەکیسمێت سەرکەوتوو نەبوو.

en: Comment #%d is not spam.
ku_IQ: بۆچوونی ژمارە %d، هەرزەنامە یان سپام نییە.

en: Comment #%d is spam.
ku_IQ: بۆچوونی ژمارە %d هەرزەنامەیە.

en: %s false positive | %s false positives
ku_IQ[0]: %s ئەرێنی ساختە
ku_IQ[1]: %s ئەرێنی ساختە

en: %s missed spam | %s missed spam
ku_IQ[0]: %s هەرزەنامەی لەدەست دراو.
ku_IQ[1]: %s هەرزەنامەی لەدەست دراو.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ku_IQ: ئێوە هیج پلانێکی ئەکیسمێتان نییە.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ku_IQ: ئابوونی ئەکیسمێتی ئێوە بە حاڵەتی  راگرتن دەرهاتووە.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ku_IQ: پلانی ئەکیسمێتی ئێوە هەڵوەشێندرا.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ku_IQ: ئێمە ناتوانینی ژماردن پارەدانی ئێوە جێبەجێ بکەین .تکایە <a href="%s" target="_blank">وردەکاری پارەدانەکەی خۆتان بەڕۆژ بکەن</a>.

en: Please update your payment information.
ku_IQ: تکایە زانیاری ژماردنی جۆتان بەڕۆژ بکەن.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ku_IQ: <strong>خەریکە ئەنجام دەبێ</strong> -ئەکیسمێت دەستکاری بکەن وە لە هەرزەنامەکان خۆتان بپارێزن.

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %d خولەکەکانی ئێوە ڕزگار دەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %d خولەکەکانی ئێوە ڕزگار دەکا!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت %d کاتی ئێوە ڕزگاردەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت %d کاتی ئێوە ڕزگاردەکا!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ku_IQ[0]: ئەکیسمێت  %s ڕۆژی ئێوە ڕزگاردەکا!
ku_IQ[1]: ئەکیسمێت  %s ڕۆژی ئێوە ڕزگاردەکا!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ku_IQ: هەرزەنامەکان بۆ ئەکیمێنتە ،ئیتر ئێوە بە خەیالێکی ئارام ئیشی خۆتان بکەن.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ akismet.com ئەنجام نەدرا،تکایە بە<a href="%s" target="_blank">بۆ ڕێنمایی دەربارەی دیواری ئاگرین</a> بڕۆن و پەیکەرسازی ڕاژە پشکنین بکەن.

en: The API key you entered could not be verified.
ku_IQ: کلیلی APIی کە نووسیوتانە ناتوانرێت پەسەند بکرێ.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ku_IQ: تکایە بۆ هەر پرسیارێک <a href="%s" target="_blank">لەگەڵ گرووپی پاڵپشتی ئێمە پەیوەندی بگرن</a>.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ku_IQ: لە ساڵی ٢٠١٢،ئەکیسمێت دەستیکرد بە پلانی ئابوونەیی بۆ تەوەو هەژمارەکان گرت(تەنانەتە ئەو هەژمارەانە کە بە خۆڕایین). پلانێک بە هەژمارەی ئێوە نەلکاوە بود ئێمە سپاستان دەکەین گەر ئێوە<a href="%s" target="_blank">بچنە هەژمارەی بەکارهێنەری خۆتان</a> و دانەیێک هەڵبژێرن.

en: All systems functional.
ku_IQ: تەواو سیستمەکانی کردارین

en: Enabled.
ku_IQ: چالاک

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ku_IQ: ئەکیسمێت بە کێشەیێک لەگەڵ داوای SSL ڕووبەڕوو بووە. وە بەشیوازی کاتی ناجالاکی کردووە.بۆ داواکان بە خێرایی لە SSL سوود بگرن.

en: Temporarily disabled.
ku_IQ: بۆ شێوازی کاتی ناچالاک بووە.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ku_IQ: ڕاژەی ماڵپەرەکەتان ناتوانێت داواکان SSL ئەنجام بدا،لەگەڵ ڕاژەکار پەیوەندی بگرن وە لەوان داوا بکەن داواکانی SSL پاڵپشتی بکا.

en: Disabled.
ku_IQ: ناچالاک

en: SSL Status
ku_IQ: بارودۆخی SSL

en: This comment was reported as not spam.
ku_IQ: ئەم بۆچوونە بە عینوانیهەرزەنامە گوزارش دەکا.

en: This comment was reported as spam.
ku_IQ: ئەم بۆچوونە بە عینوانی هەرزەنامە گوزارش دەکا.

en: Contact Akismet support
ku_IQ: پەیوەندی لەگەڵ ئەکیسمێت

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ku_IQ: دڵگران مەبە! پەیوەندی بگرن ئێمە چارەسەری دەکەین.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
ku_IQ: ئابوونی ئێوە بۆ  %s ڕاگیراوە.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
ku_IQ: هاوبەشی ئێوە بۆ %s هەڵوێشیندراوە.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ku_IQ: ئه‌و کلیله‌ی نووسیوته‌ ناته‌واوه‌. تکایه‌ بیپشکنه‌وه‌.

en: There is a problem with your API key.
ku_IQ: کێشەیێک لەگەڵAPI ئێوە بوونی هیە.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ku_IQ: ئێوە دەتوانن بۆ جەنگ لەگەڵ هەرزەنامە ،یارمەتی ئێمە بدەن وە هەژمارەکەتان<a href="%s" target="_blank">بە هابەشی پارەیێک</a> بەرزبکەنەوە.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ku_IQ: تکایە بۆ یارمەتی ئێمە<a href="%s" target="_blank">لەگەڵ پاڵپشتی ئەکیسمێت</a> پەیوەندی بگرن.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ku_IQ: تکایە<a href="%s" target="_blank">هەژمارەی بەکارهێنەری ئەکیسمێت</a> خۆتان چالاک ە دوبارە هاوبەشی بکەن.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ku_IQ: دیواری ئاگرین ئیمکانی هەیە ئەکیسمێت بە APIڕابگرێ. تکایە لەگەڵ ڕاژەکارەکەتان پەیوەندی بگرن <a href="%s" target="_blank">یان سەردانی ڕێنمایی ئێمە دەربارەی دیواری ئاگرن بکەن</a>

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ku_IQ: ڕاژەی وێب یان بەڕێوەبردنی فەنکشێنی PHP<code>gethostbynamel</code> ناچالاک بووە<strong>ئەکیسمێت ناتوانێت بە دروستی ئیش بکا تا ئەم کردارە دروست بێت</strong> تکایە لەگەڵ بەڕێوەبەری دیواری ئاگرین و ڕاژەکار پەیوەندی بگرن<a href="%s" target="_blank">ئەم زانیارییانە لەگەڵ پێداویستییەکانی ئەکیمێنتە</a>، پێیان بدەن.

en: Network functions are disabled.
ku_IQ: کرداری ڕایەڵە ناچالاککراوە.

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
ku_IQ: بۆ زانیاری فرەتر: %s

en: Akismet Error Code: %s
ku_IQ: کۆفیهەڵيی ئەکسیمینت: %s

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ku_IQ: زۆربەی بۆچوونەکان لە لایەن ئەکیسمێت پشکنینی نەکراوە ئەوانە بە شێوازی کاتی بەڕێوە دەچن و هەڵگیراوەن.لە داهاتوو دوبارە بە شێوازی خۆکار پسکنینی دەکرێن.

en: Akismet has detected a problem.
ku_IQ: Akismet کێشەیەکی دۆزیەوە .

en: Change
ku_IQ: گۆڕان

en: Upgrade
ku_IQ: بەرزکردن

en: Next Billing Date
ku_IQ: بەرواری ژماردنی داهاتوو

en: Active
ku_IQ: چالاک

en: No Subscription Found
ku_IQ: هیچ ئابوونەیێک پەیدا نەبوو

en: Missing
ku_IQ: لەدەست چوو

en: Suspended
ku_IQ: ڕاگیراو

en: Cancelled
ku_IQ: هەڵوەشایەوە

en: Save Changes
ku_IQ: گۆڕانکارییەکان پاشەکەوت بکە

en: Disconnect this account
ku_IQ: هەڵوشاندنەوەی پەیوەندی هەژمارەی ئەم بەکارهێنەرە

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
ku_IQ[0]: هەرزەنامەکان<a href="%1$s">بوخچەی هەرزەنامە</a> کە کۆنەتر لە %2$d،خۆکارانە دەسڕێنەوە.
ku_IQ[1]: هەرزەنامەکان<a href="%1$s">بوخچەی هەرزەنامە</a> کە کۆنەتر لە %2$d،خۆکارانە دەسڕێنەوە.

en: Note:
ku_IQ: سەرنج :

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ku_IQ: هەمیشە هەرزەنامە لە بوخچەی هەرزەنامە جێگیر بکە.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ku_IQ: بێدەنگترین و زۆرترین و نامۆترین هەرزەنامە فرێبدە تا هیچ کات دووبارە نەیانبینم.

en: Akismet anti-spam strictness
ku_IQ: سەختگری دژە سپامی ئەکیسمێت

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ku_IQ: ژمارەی وەڵآمی پەسەندکراوە لە لایەن نووسەری وەڵام نیشان بدە.

en: Show approved comments
ku_IQ: لێدوانە پەسەندکراوەکان پیشان بدە

en: Accuracy
ku_IQ: رێکی

en: All time
ku_IQ: هەموو کات

en: Spam blocked | Spam blocked
ku_IQ[0]: سپام ڕاگیرا
ku_IQ[1]: سپام ڕاگیرا

en: Past six months
ku_IQ: شەش مانگ گوزرا

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ku_IQ: تکایە <a href="%1$s">وۆردپرێس</a> بە وشانی ئێستا بەرز بکەنەوە، یا <a href="%2$s">زیادکراوەی ئەکیسمێنت بە وشانی 2.4 بگۆڕن</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ku_IQ: ئەکیسمێت %s پێویستی بە وۆردپرێسی %s یان سەرتر هەیە.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ku_IQ: Akismet ئەم لێدوانەی گرت لە کاتی پشکنینەوەی خۆکاریی دا.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ku_IQ: Akismet ئەم لێدوانەی گرت وەکو سپام لە کاتی پشکنینەوەی خۆکاریی دا.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as not spam.
ku_IQ: %s ئەم بۆچوونە بە عینوانی بۆچوونی ساڵم گۆزارش کرد.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as spam.
ku_IQ: %s ئەم بۆچوونە بە ءینوانی هەرزەنامە گۆزارش دەدا.

note: translators: %1$s is a username; %2$s is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ku_IQ: %1$s بارودۆخی بۆچوون بە  %2$s گۆڕدرا.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ku_IQ: ئەکیسمێت توانایی پشکنینی ئەم بۆچوونەی نەبوو(وەڵآم: %s)،بەڵآم دوبارە بەشێوازی خۆکار تاقیدەکاتەوە.

en: Akismet cleared this comment.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە خاوێن دەکاتەوە.

note: translators: The placeholder is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: Comment status was changed to %s
ku_IQ: دۆخی لێدوان گۆڕدرا بۆ %s

en: Akismet caught this comment as spam.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە وەک هەرزەنامە نیشانی کردووە.

note: translators: The placeholder is the number of pieces of spam blocked by Akismet.
en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ku_IQ[0]: <strong class="count">%1$s سپام</strong> بلۆککراوە لە لایەن <strong>ئه‌کسیمه‌ت</strong>
ku_IQ[1]: <strong class="count">%1$s سپام</strong> بلۆککراوە لە لایەن <strong>ئه‌کسیمه‌ت</strong>

en: Title:
ku_IQ: سه‌ردێڕ:

en: Spam Blocked
ku_IQ: سپام بلۆک کراوە

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ku_IQ: ژمارەی ئەو نامە بێزارکەرانە پیشان بدە کە ئه‌کسیمه‌ت گرتوونی.

en: Akismet Widget
ku_IQ: ویجێتی ئه‌کسیمه‌ت

en: Cleaning up spam takes time.
ku_IQ: خاوێنکردنی سپامەکان کەمێ مەودا دەخایێنێت.

note: translators: The Akismet configuration page URL.
en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ku_IQ: تکایە<a href="%s">پەیکەرسازی ئەکیمێت</a> چاولێبکەن و گەر کێشەیێکی هەبوو لەگەڵ ڕاژەکارەکەتان پەیوەندی بگرن.

note: translators: The placeholder is an amount of time, like "7 seconds" or "3 days" returned by the function human_time_diff().
en: %s ago
ku_IQ: %s پێشتر

en: %s approved | %s approved
ku_IQ[0]: %s پەسەندکراو
ku_IQ[1]: %s پەسەندکراو

en: History
ku_IQ: مێژوو

en: View comment history
ku_IQ: نیشاندانی مێژووی لێدوان

en: Un-spammed by %s
ku_IQ: لابردراو له‌سپام له‌لایه‌ن %s

en: Flagged as spam by %s
ku_IQ: هه‌ڵواسرا وه‌كو سپام له‌لایه‌ن %s

en: Cleared by Akismet
ku_IQ: خاوێن کرایەوە لە لایەن Akismet

en: Flagged as spam by Akismet
ku_IQ: دەستنیشان کرا وەکو سپام لە لایەن Akismet

en: Awaiting spam check
ku_IQ: لە چاوەڕوانی لێکۆڵینەوە لە سپام

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ku_IQ: ئەکیسمێت توانایی پشکنینی ئەم بۆچوونە نییە(وەڵام: %s).

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە دوبارە پشکنین و خاوێن دەکاتەوە.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ku_IQ: ئەکیسمێت ئەم بۆچوونە دووبارە پشکنین دەکا و وەک هەرزەنامە  ماملەی لەگەڵ کردووە.

en: Check for Spam
ku_IQ: بۆ سپام بپشکنه‌

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ku_IQ: لە ئێستا دا <a href='%s'>لە ڕیزی سپام</a> ی ئێوە شتێک نییە.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ku_IQ[0]: لە ئێستا دا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونێک</a> لە ڕیزی سپامی ئێوە بوونی نییە.
ku_IQ[1]: لە ئێستا دا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونێک</a> لە ڕیزی سپامی ئێوە بوونی نییە.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ku_IQ: <a href="%s">Akismet</a> سپامەکان بۆ چوونە ژوور بۆ ماڵپەڕەکەتان دەپارێزێت.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ku_IQ[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> هەنووکە وێبگەکەتی پاراست لە %2$s لێدوانی سپام.
ku_IQ[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> هەنووکە وێبگەکەتی پاراست لە %2$s لێدوانی سپام.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ku_IQ[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەرەکەتان لە <a href="%2$s">%3$s بۆچوونی نەخوازیار</a> دەپارێزێت.
ku_IQ[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەرەکەتان لە <a href="%2$s">%3$s بۆچوونی نەخوازیار</a> دەپارێزێت.

[ctx: comments]
en: Spam
ku_IQ: سپام

en: Cheatin&#8217; uh?
ku_IQ: فێڵ دەکەیت&#8217; ها؟

en: Akismet Support
ku_IQ: پشتیوانی Akismet

en: Akismet FAQ
ku_IQ: پرسیارەکانی Akismet

en: For more information:
ku_IQ: بۆ زانیاری زیاتر

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ku_IQ: بارودۆخێ ئابوونە : چالاک،هەڵوەشێنرا یان ڕاگیراو

en: Status
ku_IQ: بار و دۆخ

en: The Akismet subscription plan
ku_IQ: پلانی ئابوونی Akismet

en: Subscription Type
ku_IQ: جۆری ئابوونە

en: Account
ku_IQ: هەژمارەی بەکارهێنەر

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ku_IQ: هەلیبژێرن کە هەرزەنامەکانی خۆتان بە شێوازی خۆکار بسڕیتەوە.یان هەمیشە هەرزەنامەکان لە بوخچەی هەرزەنامە جێگیر بکە.

en: Strictness
ku_IQ: سەختگری

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ku_IQ: ژمارەی بۆچوونەکانی پەسەندکراو لە لایەن نووسەری هەر بۆچوونێک لە پەڕەی پێرستی بۆچون نیشان بدە.

en: Comments
ku_IQ: بۆچوونەکان

en: Enter/remove an API key.
ku_IQ: تۆمارکردن/سڕینەوەی دانەیێک کلیلی API

en: API Key
ku_IQ: کلیلی API

en: Akismet Configuration
ku_IQ: شێوه‌پێدانی Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ku_IQ: لەم پەڕە ئێوە توانایی دیتنی سپامەکان کە پاڵاوتنبوون ،بیبینن.

en: Akismet Stats
ku_IQ: دۆخی Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
ku_IQ: کلیلی API  ،ڕونووس بکەن ،ئینجا بیلکێنن لە نێو ئەم خانە دەقە.

en: If you already have an API key
ku_IQ: گەر لە ئێستا کلیلێکی APIتان هەیە.

en: Enter an API Key
ku_IQ: کلیلێکی API تۆمار  بکەن

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ku_IQ: تۆمارکردنی هەژمارەیێکی بەکارهێنەر لە  %s بۆ وەرگرتنی کلیلی API.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ku_IQ: بۆ چالاک کردنی  Akismet لە ماڵپەرەکەت پێویستت  بە تۆمارکردنی کلیلێکی APIت هەیە..

en: New to Akismet
ku_IQ: تازە لەگەڵ Akismet ئاشنا بوون.

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ku_IQ: لەم پەڕە ئێوە توانایی ڕێکخستنی زیادکراوەی Akismet هەیە.

en: Akismet Setup
ku_IQ: دامەزراندنی Akismet

en: Overview
ku_IQ: پوختە

en: Re-adding...
ku_IQ: لەحاڵی زیادکردنی دوبارە...

en: (undo)
ku_IQ: (هەڵوەشاندنەوە)

en: URL removed
ku_IQ: ناونیشانی URL لابرا

en: Removing...
ku_IQ: خەریکی سڕینەوە

en: Remove this URL
ku_IQ: سڕینەوەی ئەم URL

en: Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکان

en: Comment History
ku_IQ: مێژووی لێدوان
